ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Bayrampaşa Giresunlular Derneği'nden Örnek Proje

Bayrampaşa Giresunlular Derneği'nden Örnek Proje

Tarih 30 Ekim 2017, 15:30 Editör Site Admin

İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği (BAYGİDER) İstanbul’da ''Hemşeri Derneklerini ve diğer STK’ların Dönüşümünü'' anlatan projenin tanıtımı için, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin ile Bayrampaşa Titanic otelde kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler.

İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği’nin (BAYGİDER) Bayrampaşa Kaymakamlığı ile birlikte yürütecekleri ‘Hemşeri Dernekleri Ve Diğer STK’ların Dönüşümü’ projesi İçişleri Bakanlığının yürüttüğü proje kapsamında İstanbul BAYGİDER ile Bayrampaşa Kaymakamlığı ortak bir proje kapsamında program sunucusu Musa Ada tarafindan katılımcılara bilgi verildi.

Toplantı açılış konuşmasını yapan Bayrampaşa Giresunlular Dernek Başkanı Tülay Tahmaz yaptığı konuşmada;" Projenin amaçları arasında; Türkiye’nin farklı bölgelerini ve illerini temsil eden ve faaliyetlerine devam eden derneklerin bir araya getirilerek kurumsal kapasiteleri ve etkinliklerini artırmaya yönelik faaliyetlerin gerçekleştirilmesi ve kültürel değerlerin korunması. İstanbul Kent Kültürü’ne katkı sunulup tekrar canlandırılması, derneklerin pozitif çalışmalarının değerlendirilmesi, negatif çalışmaların pozitife dönüştürülmesi, bayanların ve gençlerin hemşeri derneklerine, sivil toplum kuruluşlarına olan ilgilerini artırmakta bulunuyor.

Proje kapsamında, İstanbul’un değişen ve gelişen ilçesi Bayrampaşa ve kültürün başkenti İstanbul’da faaliyet gösteren hemşeri derneklerinin kültüre yansıyan pozitif ve negatif etkilerini, Hemşeri dernekleri mensuplarının yaşadıkları kent kültürüne olan katkılarını yaygınlaştırmak, Hemşeri dernekleri ve Göçmen derneklerinin doğdukları kentlerdeki örf, adet, gelenek ve göreneklerinin yaşadıkları metropolde sürdürme çalışmalarını araştırmak, tespit etmek, kente uyum çalışmalarını sağlamak. Derneklerin yaşadıkları kente adaptasyonunu artırarak, kaybolmaya yüz tutmuş İstanbul Kültürü’nün yeniden canlandırılması doğrultusunda bilimsel araştırmalar ışığında geçmişten günümüze İstanbul’u tarihsel dokusu ile beraber ortaya çıkarmak. Göçmen ve Anadolu kültürünün Bayrampaşa yaşamındaki iletişimlerini geliştirmek, ortak projeler üretmek, çalışma alanları belirlemek, Bayrampaşa kamu-sivil toplum diyalogunu artırmak, derneklerin yaşadıkları kentin huzur ortamına katkı sunmasını sağlamak. Gelecek nesillerin kültürel erozyona uğramasını engellemek için eğitim çalışmaları yürütmek. Yerel ve kamu kurumları ile iletişimlerini koordine etmek, onlara bir ışık, bir ayna olmak gibi konulara yer veriliyor"dedi .

Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba Proje hakkında bilgi vererek ,projenin toplumsal bütünleşme projesi olduğunu kamu- STK işbirliği ile sorunlara çözüm bulunularak sivil toplum kuruluşlarının gücünün artacağını ve fark yaratacağını söyledi.
Sivil Toplum kuruluşlarının desteğe ihtiyacı var,aynı şekilde kamu ile birlikte işbirliği ve diyaloğu geliştirerek daha nasıl iyi yapabiliriz. Bizler STK'lar ile birlikte hareket edeceğiz ve destekleyeceğiz. Projeye emek verenlere teşekkür ederim ",dedi

PROJE DERNEKLERE UFUK AÇIYOR..
Giresun Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Kuğu, Giresun derneklerinin yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yaparak Giresun Federasyonu’nun yaptığı çalışmalardan özet bilgiler verdi. Baskan Kuğu, BAYGİDER’in bu anlamda kuruluşundan beri Giresun dernekleri arasında özel bir yeri olduğunu yaptıkları çalışmalarla farkındalıklarını ortaya koyduğunu söyledi. 
Beykoz Giresun Park ormanı projesinin onaylandığını belirten Başkan Kuğu, "hemşerilerimiz artık kendi yerinde misafirlerini ağırlayacak" dedi

Proje sunumunu gerçekleştiren Bayrampaşa Giresunlular Derneği Başkan yardımcısı Yunus Emre Deveci katılımcılardan takdir topladı.

Toplantıya Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Ak Parti Bayrampaşa ilçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, Başkanı Yardımcısı Abdullah Akgün, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, Giresunlu Eğitimciler Derneği Başkanı Arif Dede, Arnavutköy Giresunlular Derneği Başkanı Ahmet Karasakal, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Karan, Giresun Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Mamaşoğlu, Aydinses Haber İmtiyaz Sahibi Murat Aydın, Bayrampaşa Gündem İmtiyaz Sahibi Mehmet Ceylan, Giresun Medya Platformu Kurucu Başkanı Ali Şükrü Kara, Mavi Karadeniz TV Koordinatörü Metin Ruşen ve STK başkan ve yöneticileri katıldı.

Bu be 1706 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sivil Toplum

GİRMEP'te Yeni Başkan İbrahim Balcıoğlu

GİRMEP'te Yeni Başkan İbrahim Balcıoğlu Kurucu başkanlığını Giresunlular Haber imtiyaz sahibi Eynesilli Ali Şükrü Kara’nın yaparak yaklaşık 8 yıl görev yap...

Giresun Vakfı Kongresini Yaptı.

Giresun Vakfı Kongresini Yaptı. İstanbul'da kurulu bulunan Giresun Vakfı, 10. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.
 

Suriye’de Neden Hiç Rus Askeri Ölmüyor?29 Şubat 2020

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi