ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulancak'ta Trafik Sorunu Çözülüyor!

Bulancak'ta Trafik Sorunu Çözülüyor!

Tarih 26 Ocak 2011, 18:00 Editör Site Admin

Bulancak şehir merkezinde ki trafik te rahatlama ve düzen getirecek bu uygulama için çizgi çalışmaları başlatılmış olup, yakın zamanda parkmetre uygulaması hayata geçirilecektir.

Bulancak Belediye Meclisinin 2010 yılı Aralık ayı toplantısında almış olduğu karar gereği, Belediye Encümenine vermiş olduğu yetkiye dayanarak, İlçemizin muhtelif caddeleri ile meydan, bulvar ve sokaklarında parkmetre uygulaması yapılması karalaştırıldı.

    Belediye Encümeni’nin 15.12.2010 tarihli kararı gereği; İhsaniye Mahallesinde Giriş Sokaktan (Eski cezaevi kavşağı) başlamak üzere, Bulancak mahallesinde bulunan Atatürk Caddesi ile kesiştiği yere kadar Cemal Gürsel Caddesinin tamamı, Atatürk Caddesi köşesinden başlayarak Bulancak Mahallesinde Osman Gedikali Caddesine (Halk kütüphanesi) kadar kuzey tarafı, Atatürk Caddesinden başlayarak Dükkan boğazı mevkiinde Cemal Gürsel Caddesine kadar Hükümet Caddesinin tamamı, Cumhuriyet meydanında batı yönünde bulunan imar adasının önünde, İhsaniye Mahallesinde Uğur Mumcu Caddesinin tamamı, Fatih Caddesinin Shell Akaryakıt istasyonu ile Osman Gedikali Caddesi  (İlçe Emniyet Müdürlüğü) kavşağına kadar, Bulancak mahallesi Fatih Caddesi kenarında bulunan Belediye Site binasının güneyinde bulunan Hükümet Caddesi, Bulancak Mahallesinde Atatürk Caddesi ile Terazi Çeşmesi arasında kalan Terazi Sokağın iki yönlü olarak, İhsaniye mahallesinde Acısu Caddesinin Cemal Gürsel Caddesi ile kesiştiği kavşaktan itibaren Uzun Sokak kavşağına kadar olan kısmında Parkmetre uygulaması yapılmasına, Bulancak Mahallesi Sakarya Caddesi ile Atatürk Caddesinden Belediye çarşı işhanı binası kavşağına kadar Hükümet Caddesinin tek yönlü olarak taşıt trafiğinin düzenlenmesine, parkmetre uygulaması olan cadde ve sokaklarda park yapmak isteyen araç sürücülerinden 15 (onbeş) dakikaya kadar olan parklarda ücret alınmaması, bir saatlik süre 2,00.-TL, bir saati aşan her bir saat için 1,00 -TL park ücreti alınması karara bağlanmışdı.

          

      Bulancak şehir merkezinde ki trafik te rahatlama ve düzen getirecek bu uygulama için çizgi çalışmaları başlatılmış olup, yakın zamanda parkmetre uygulaması hayata geçirilecektir.

 

     Yine Bulancak Belediye Meclisi’nin 2010 Aralık ayı toplantısında; Bulancak İhsaniye mahallesinde Giriş Sokak (Eski Cezaevi mevkii) ile Bulancak mahallesinde Emniyet Müdürlüğü binası (Osman Gedikali Caddesi) arasında kalan Cadde ve sokaklara istihab haddi 3500 kg. ve üzerindeki ağır tonajlı vasıtaların sabah 08.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında girişlerinin ve yükleme-boşaltma yapmalarının yasaklanması, yasağa uyulmaması halinde 1608 sayılı Kanunda belirtilen para cezasının uygulanması, ağır tonajlı vasıtalar tarafından yükleme-boşaltma yapılması halinde ise şehre giren ağır tonajlı vasıtalara uygulanan cezanın iki katı olarak uygulanması kararı alınmış olup, İlçe Trafik Komisyonu’nun da onayından sonra uygulamalar başlayacaktır.

 

           

Bulancak; Belediye Başkanı AV.Kadir AYDIN, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında; “Alınan bu Meclis ve Encümen kararları İlçemiz şehir merkezi trafiğini rahatlatacaktır. Esnaf ve vatandaşlarımızın alınan bu kararlara riayet etmesi ve görevlilere uygulamalarda yardımcı olmasını temenni ediyoruz.” dedi. [Bulancakajans.com]

Bu be 4398 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Bulancak

Bulancak Kadınlar Pazarı Yerinde Sayıyor

Bulancak Kadınlar Pazarı Yerinde Sayıyor Bulancak Kadınlar Pazarı'nın eski hali, yıllardır Bulancak'ın genel çehresine yakışmayacak görüntü veriyor.

Marangoz Ustasının Başarısı

Marangoz Ustasının Başarısı Eski Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'in talimatıyla hazırlanan ilk 'Fındık Büfesi Projesi' Haziran 2013...
 

Suriye’de Neden Hiç Rus Askeri Ölmüyor?29 Şubat 2020

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi