ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulancak İzci Evi Hurdalık mı Oldu!

Bulancak İzci Evi Hurdalık mı Oldu!

Tarih 29 Haziran 2011, 14:06 Editör Site Admin

2008 tarihinde Bulancak İzci Evi olarak kullanılmak üzere Kuşluhan köyünde bulunan köye ait okul binası ile 7,8 dönüm'lük fındık bahçesi Bulancak Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

2008 tarihinde Bulancak İzci Evi olarak kullanılmak üzere Kuşluhan köyünde bulunan köye ait okul binası ile 7,8 dönüm'lük fındık bahçesi Bulancak Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

    Binayı İzci evi olarak kullanmak üzere teslim alan; Bulancak Milli Eğitim Müdürlüğü aradan gecen 3 yıl zarfında binaya bir çivi dahi çakmadı, Kuşluhan Köy muhtarlığına buraya Bulancak İzci Evi açıyoruz Türkiye'den buraya izciler gelecek, burda kamp yapacak, burda kalacaklar diyerek muhtarlığa binanın tüm pencereleri PVC yaptırıldığı. 2008 yılında muhtarlıkça binaya 7000 TL. masraf yapıldığı ancak, İzci evi olarak teslim alınan binaya Bulancak Milli Eğitim Müdürlüğünce hiçbir şey yapılmadı, göstermelik Bulancak'tan bir iki defa buraya piknik yapmaya gelindi ve okul binası son zamanlarda hurdalık olarak kullanılmaya başlanıldı. Bina içerisinin çöplüğe dönüşmeye başladığını belirten köylüler; durumdan rahatsız olduklarını, binanın çürümeye terk edildiğini, okulun hurda deposu olarak kullanılmaya başlandığını belirten köylüler; Piraziz İzci Evi Kuşluhan'da kurulması düşünülen izci evinden sonra yapıldı. Piraziz İzci Evi şu an faal durumda sürekli etkinlikler yapılıyor. Demek ki Köyümüzdeki okul binasına ihtiyaçları yok, binamızı çürütmesinler, hurdalık olarak atıl durumda bırakmasınlar. Okulumuzu köyümüze geri versinler.

    Bulancak İzci Evi adı altında Bulancak Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilen okulumuza ne Giresun Milli Eğitim Müdürlüğünce nede Bulancak Milli Eğitim Müdürlüğünce bir levha dahi takılmamıştır. Köyümüz muhtarlığına okulun iade edilmesini istiyoruz, diyen Kuşluhan'lılar yakın bir zamanda köylüler bir araya gelerek durumu protesto edeceklerini belirttiler.

Kaynak: Bulancak Ajans  Giresun Medya Platformu

Bu be 5108 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Bulancak

Bulancak Kadınlar Pazarı Yerinde Sayıyor

Bulancak Kadınlar Pazarı Yerinde Sayıyor Bulancak Kadınlar Pazarı'nın eski hali, yıllardır Bulancak'ın genel çehresine yakışmayacak görüntü veriyor.

Marangoz Ustasının Başarısı

Marangoz Ustasının Başarısı Eski Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'in talimatıyla hazırlanan ilk 'Fındık Büfesi Projesi' Haziran 2013...
 

Suriye’de Neden Hiç Rus Askeri Ölmüyor?29 Şubat 2020

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi