ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Karahasan: ''İlçemize lise düzeyinde okul binası yapımında çözümsüzlüğe itilmektedir.''

Karahasan: ''İlçemize lise düzeyinde okul binası yapımında çözümsüzlüğe itilmektedir.''

Tarih 06 Ağustos 2011, 12:02 Editör Site Admin

Bulancak Ticaret Meslek Anadolu Ticaret Meslek Lisesi öğrenci velisi Erhan Karahasan, ilçemize lise düzeyinde okul binası yapımında çözüm her sene çözümsüzlüğe itilmekte. Anadolu lisesi binası ödeneğinin de alınmasıyla okul binasına sahip olmayan okullar çoğaltılmaktadır'' dedi.

Karahasan, ‘ilçe nüfusu yaklaşık 40 bina ulaşan ilçemize okul konusunda yapılan haksız uygulamalar karşısında Bulancak halkının devletine güveni sarsılmıştır. Trilyonlarca değerinde bağış arsalar mahkeme kararları ile geri alınmış, bağışlamak isteyenler de güven kalmamıştır. Bir öğrenci velisi ve eski okul aile birliği başkanı olarak ilçemize karşı yapılan uygulamaları kabul edemiyorum. Bulancak’ta yapılacak okulların arsaları mevcuttur. 35 senedir bir okulun bina yapımını beklemesi Türkiye’de bir rekordur. Her seçim öncesi Bulancak’a seçim kürsülerinde Bulancak talep ettiği okulları alacak diye konuşanlar tam tersini yapmaktadırlar. 2007 yılında iktidar milletvekili okulu gezdi ve söz verdi. Söz gerçekleşmedi.

Bugün Ticaret Meslek Lisesi’nin eğitim gördüğü binanın kapasitesi 150 öğrenci kapasitelidir. Bu durumda olmasına rağmen 400’den fazla öğrenci ile ikili eğitim görmekte ve bina valilikçe pansiyon bina olarak yaptırıldığını altını çizerek belirtiyorum.

Mevcut binanın toplantı salonu, spor salonu ve sosyal aktiviteyi karşılayacak hiçbir alanı yoktur. Veli toplantıları yıllarca okulun çok dar koridorlarında yapılmaktadır. 2002 yılında proje çizilerek Giresun Valiliği il milli eğitim müdürlüğünce bakanlığa sunulmuş, tüm değerlenmelerden geçerek en son 2010 yılı yatırım programına alınmış fakat siyasi irade yatırım programından çıkartarak Anadolu Lisesi binası benzeri bir şekilde ilçemiz yok kabul edilmiştir. Şu anki binanın 8 sınıfı mevcuttur. Okulda 18 şube vardır. Her sene öğrenci sayısı artmaktadır. Öğrenciler okulda 4 tane olan ve 13 meslek dalına, mevcut sınıf olmadığından diledikleri ve kabiliyetleri doğrultusunda istedikleri mesleği seçememektedirler. Bu durumda mesleki eğitimi geliştirme projesi (MEGEP)’in amacına aykırı olarak amacına ulaşmasını engellemektedir.

Okulumuza bina kazandırıldığı taktirde halen valilikçe yapılan pansiyon binada ders gören öğrenciler binalarına kavuşursa mevcut pansiyon bina gayesi doğrultusunda bölgemizden okula gelecek öğrenci bölge yatılı okul hüviyetine kavuşacak, her sene bölgemizden okula gelecek öğrenciler, kayıt yaptıramadığında ağlayarak okulumuz kapısından dönmeyeceklerdir.

Basın aracılığıyla milletvekillerimize, valiliğimize çağrı yapıyor ve biran önce öğrencilerimizin bu sıkıntılı eğitimden kurtulması tekli eğitime ve valimiz Dursun Ali Şahin’in bakanlıkta bekleyen projenin yatırıma alınmasını teklif etmesini bekliyoruz’ diye konuştu.


--
Cemalettin TİRYAKİ -  Giresun Medya Platformu

Bu be 5389 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Bulancak

Bulancak Kadınlar Pazarı Yerinde Sayıyor

Bulancak Kadınlar Pazarı Yerinde Sayıyor Bulancak Kadınlar Pazarı'nın eski hali, yıllardır Bulancak'ın genel çehresine yakışmayacak görüntü veriyor.

Marangoz Ustasının Başarısı

Marangoz Ustasının Başarısı Eski Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'in talimatıyla hazırlanan ilk 'Fındık Büfesi Projesi' Haziran 2013...
 

Suriye’de Neden Hiç Rus Askeri Ölmüyor?29 Şubat 2020

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi